Yurt Dışında Çalışmak istiyorum

Mesleğinizi Uluslar Arası Bir Mesleğe Dönüştürün

Yurt dışında çalışmak istiyorum ve ustayım diyorsanız, Mesleki yeterlilik belgesinin uluslar arası yetkinliğine sahip olduğu ve bu belge ile yurt dışında iş bulmanız ve çalışmanın daha kolay olacağını unutmayın üstelik, mesleki yeterlilik belgesi farklı dillerde de alınabiliyor.

Yurt Dışında Çalışmak İstiyorum ve Mesleki Yeterlilik Belgem Yok Diyorsanız https://onhekimbelgelendirme.com/ Linkte ki
online başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Yurt Dışında Çalışmak İstiyorum, Mesleki Yeterlilik Belgesi Almam Gerekir mi?

Yurt dışında çalışmak için bir çok yolu var, ilki ve en yaygın kullanımı olan Linkedin’de bir profilinizin olması ve doğru anahtar kelimeler ile profilinizi oluşturmanızdır. Burada çalışmak istediğiniz ülkenin dilinde, profil oluşturup. Mesleki yeterliliğinizi anlaşılır bir biçimde sunmanız gerekmektedir.

Linkedin‘de farklı dillerde profil oluşturmanız için, profil sayfanıza geldikten sonra, farklı dilde profil ekle dedikten sonra, diğer aşamaları tamamlamanız gerekiyor.

Yurt dışında çalışmak istiyorum

 

 

Yurt dışında iş bulabilmek için 2. Yöntem

Bizdeki kariyer web siteleri gibi gitmek, çalışmak istediğiniz ülkedeki kariyer web sitelerinden üyelik oluşturup, üyelik profilinizi oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik profiliniz oluştururken bütün niteliklerinizi doğru bir şekilde, eksiksiz doldurmanız gerekmektedir

İş başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler ( Ön Yazı Ekleme)

. İş başvurusu yaparken de mutlaka sadece cv göndermeyin, başvuru yaptığınız firma hakkında araştırma yapıp, başvurduğunuz firmada neden çalışmak istediğinizi kendi cümlelerinizle kısaca anlatın, bu hem Türkiye’de iş baş vurusu yaparken, hem yurt dışındaki işlerde önemli işe seçilmeniz yada diğer adaylar arasından sıyrılmanız için küçük ve çok etkili bir yöntemdir. Bu yönteme ön yazı deniyor.

Ön yazı eklerken bu işi çok istiyorum, çok işe ihtiyacım var, ne iş olsa yaparım gibi kelimeler kullanmayın.

Ön yazı başvurduğunuz iş ilgili, tecrübe, bilgi ve birikimlerinizi karşı tarafa aktarabileceğiniz, hangi pozisyon ile neden ilgilendiğinizi sizin neden bu pozisyon için uygun olduğunuzu ve o firmanın özelinde firmayı araştırıp, öne çıkan bir bilgiden aidiyet duygunuzu yansıtmalısınız.

Unutmayın sizi işe alacak kişi sizi hiç tanımıyor.

Yurt dışında iş bulabilmek için 3. Yöntem

– Diğer bir seçenek ise aracı danışmanlık kurumları veya yurt dışı eğitim kursları ile yurt dışında eğitim alırken part time veya belli çalışma aralıklarında eğitim aldığınız süre boyunca çalışmanız olabilir.